Portaprol Vladimira Putina, Dmitrij Peskov, negirao je da su Ukrajina i Rusija dogovorili sporazum o primirju, jer “Rusija nije dio ukrajinskog konflikta”, prenosi RSE.
Time su negirane prethodno objavljene inforamacije da su Rusija i Ukrajina postigled sporazum o primirju na istoku Ukrajine.
Kremlj je danas saopštio da su Vladimir Putin i ukrajinski predsjednik Petro Porošenko dogovorili korake prema postizanju mira na istoku Ukrajine, ali da obustva vatre nije dogovorena između Moskve i Kijeva, jer Rusija nije strana u konflikitu.
Porošenkova kancelarija, prethodno je objavila da su se Moskva i Kijev dogovorili o “trajnoj obustavi vatre” u regionu Donabs na istoku Ukrajine.
Ruska agencija RIA novosti citirala je Dmitrija Peskova, Putinovog sekretara za medije, koji kaže :
“Putin i Porošenko su zaista razgovarali o koracima koji bi doprinijeli postizanju primirja između milicija i ukrajinskih snaga. Rusija se ne može fizički dogovoriti o obustvi vatre budući da nije dio konflikta”.







0 Comments