Australijanac Siril Baldok, koji se sa 70 godina i devet mjeseci preplivao Lamanaš, postao je najstarija osoba koja je preplivala taj dio Atlantika između Velike Britanije i Francuske, prenosi Beta.
Baldok je krenuo iz Dovera u Britaniji i za 12 sati i 45 minuta stigao je do francuske obale Kap-Gri-Nezi, udaljene 34 kilometra.
Odmah po dolasku u Francusku, Australijanac je šaljivo rekao novinarima da će sad popiti “par piva kako bi bolje spavao”.
Rekord je od 2011. godine držao Britanac Rodžer Olsop, koji je bio pet mjeseci mlađi od Baldoka u vrijeme postizanja rekorda.
Postoji mogućnost da Baldok neće dugo držati rekord jer se 73-godišnja Australijanka Ajrin Kil priprema narednih dana za istu pustolovinu.







0 Comments