Na internetu je pokrenuta peticijakojom se traži formiranje komisije koja bi analizirala doktorsku disertaciju ministra Nebojše Stefanovića.
Univerzitetski profesori, docenti, asistenti, istraživači, doktori nauka i akademci na doktorskim studijama pokrenuli su potpisivanje peticije kojom traže od ministra prosvete Srbije da bez odlaganja formira nezavisnu akademsku komisiju koja bi analizirala Stefanovićev doktorat, navodi Politika.
Peticiju je do sada potpisalo 1.100 naučnika iz zemlje i inostranstva.
Komisiju bi, kako se navodi, trebalo da sačinjavaju ugledni i nekompromitovani profesora iz Srbije i inostranstva.
Jedan od zahtjeva Peticije je da se ubuduće sve master i doktorske disertacije stečene na privatnim i državnim univerzitetima u Srbiji objavljuju u elektronskoj formi, da bi bile dostupne akademskoj javnosti.







0 Comments