Fondacija Slavko Ćuruvijakoja će se baviti podrškom nezavisnim medijima i istraživačkom novinarstvu uskoro će početi sa radom, piše Politika.
Kćerka ubijenog novinara Jelena Ćuruvija-Đurica kaže za taj list da će 20. januara na sajtu fondacije biti objavljen konkurs za lokalne medije, a 27. marta će biti predstavljena fondacija i dobitnici grantova na tom konkursu.
“Fokusiraćemo se na podršku lokalnim medijima, jer mislimo da su najugroženiji, pomagaćemo im kroz edukaciju ili finansijsku pomoć. Pomagaćemo istraživačko novinarstvo kroz grantove za projekte i nagradom koja će nositi tatino ime za najbolji projekat”, objasnila je ona.
Predviđen je i rad sa studentima četvrte godine žurnalistike, a najbolji će dobiti stipendiju fondacije s kojom bi tri mjeseca radili u inostranstvu, a onda šest mjeseci u nekoj domaćoj redakciji.
Početak rada fondacije poklopio se sa hapšenjem osumnjičenih za ubistvo Slavka Ćuruvije koje je izvršeno 11. aprila 1999. godine.







0 Comments