Spanać, brokula i kelj dokazano štite od gubitka vida. Obiluju vitaminima A, B12, C i kalcijumom. Nemojte ga prekuvati ,jer tada može izgubiti dio nutritivnih sastojaka.
Jaja
Prvi obrok dana može se sastojati od jaja jer pomažu zdravlju vaših očiju. Jaja sadrže proteine koji su korisni za leću oka. Posebno je dobro žumance, jer sprječava bolesti oka koje nastaju starenjem.
Češnjak
Poput jaja, češnjak štiti leću oka te je vaš saveznik kada su u pitanju katarakt i bolesti oka povezane sa starenjem. Češnjak je poznat kao super hrana – osim što čuva zdravlje očiju, doprinosi nižem holesterolu, snažnom imunitetu i boljoj cirkulaciji.
Mrkva
Mrkva sadrže beta karoten koji je dobar za mrežnjaču oka i štiti od oštećenja izazvanog suncem.
Riba
Riba, posebno bakalar, losos i tuna sadrže omega 3 masne kiseline koje pomažu u zaštiti mrežnjače oka. Omega 3 masne kiseline su važne i zato jer potiču rad mozga što indirektno vodi boljem vidu.
Preuzeto sa www.ordinacija.hr








0 Comments