Zamijenjene bebe u Kliničkom centru Crne Gore

by | maj 16, 2018 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Iz porodilišta Kliničkog centra Crne Gore žena je otpuštena sa tuđom bebom, zbog čega je pokrenut diciplinski postupak protiv odgovorne medicinske sestre, prenose mediji.

Porodilja i odgovorna sestra nisu primijetili da je beba zamijenjena i da majka i dijete nemaju isti broj, a zamjenu je otkrio otac.

Roditelji su se vratili u porodilište i preuzeli svoju bebu, Klinički centar je potvrdio zamjenu i najavio sankcije prema odgovornoj sestri.

“Prilikom otpusta, medicinska sestra, kao i porodilja, nisu primijetile da majka i beba nemaju isti broj. Propust je nastao zbog nesavjesnog i neodgovornog rada, jer se sestra nije pridržavala procedure i protokola u vezi sa otpustima porodilja i novorođenčadi. Navedeni propust je odmah uočen i otklonjen“, saopšteno je iz KCCG.

Iz bolnice najavljuju disciplinski postupak protiv odgovorne sestre i oštriju kontrolu prilikom otpusta beba, prenosi portal RTCG.

“Ubuduće će prilikom otpusta, pored majke, prisustvovati još tri osobe sa klinike (jedan neonatolog i dvije medicinske sestre)“, saopšteno je iz KCCG.

U KCCG napominju da je to prvi put da se takav propust desio u njihovoj ustanovi.

“Koristimo i ovu priliku da se još jednom izvinimo porodilji zbog neprijatnosti“, saopštili su iz KCCG.

0 Comments

Submit a Comment