Poslanik SNP pozvao Krivokapića da se izvini

by | nov 2, 2010 | Novosti | 0 comments

Gošović je optužio Krivokapića da je u svom govoru afirmisao podjele i mržnju, te poručio da ga SNP buduće neće smatrati predsjednikom Skupštine Crne Gore, bez obzira što će on na toj dužnosti ostati.

Krivokapić je odbacio optužbe i kazao da se toga dana na Cetinju čuo govor mržnje, ali ne na u Zetskom domu, gdje je održana svečana akademija, nego u Cetinjskom manastiru, gdje je govorio patrijarh srpski Irinej, koji je, govoreći o jednom pravoslavnom narodu u Crnoj Gori, negirao postojanje Crnogoraca.

"Sveti Petar bio je i teolog i političar. Malo je ko tako vješto kao on vjeru koristio u plemenite političke ciljeve. Nasuprot njemu, neki ovdašnji sveštenici su vjeru upregli u kola mržnje i razaranja. Zato je Petar Prvi svet, a oni bruka naša, jer mu ni zemni ostaci još nijesu slobodni kao njegova Crna Gora", rekao je Krivokapić u govoru na svečanoj akademiji.
 
On je tada pozvao crnogorske političare da slijede primjer Petra Prvog i stanu pred Cetinjski manastir sa zakonom i pravdom, što je protumačeno kao pozivanje na nasilno zuzimanje toga sakralnog objekta.

Predsjednik vanparlamentarne Srpske demokratske stranke Ranko Kadić je pozvao opoziciju da napusti parlament, ocjenjujući Krivokapićev govor kao poziv na linč i progon Srba u Crnoj Gori.

Predsjednik jedne druge srpske vanparlamentarne stranke, Narodne stranke, Predrag Popović, pozvao je dasnas opozicioni Pokret za promjene "da se odredi prema najnovijem skandaloznom istupu Ranka Krivokapića na Cetinju".

"Ne može parlamentarna stranka, koja je svojim glasovima opredijelila karakter aktuelnog Ustava Crne Gore, da otćuti ovako veliku sramotu, koju je svoj Crnoj Gori, po ko zna koji put, priredila ova  mržnjom ispunjena osoba", poručio je Popović.

0 Comments

Submit a Comment