Ćalović: Sistem krenuo u obračun

by | jun 27, 2010 | Novosti | 0 comments

Izvršna direktorka Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) Vanja Ćalović je saopštila danas da je napad na sina lidera Pokreta za promjene "poruka organizovanog kriminala svima koji se usuđuju da traže uspostavljanje vladavine prava".

"Danas je to sin opozicionog lidera koga zlostavljaju na ulici, sjutra će to biti neko drugi koji se usudi da digne glas protiv onih koji su zarobili državu. Javne poruke premijera, direktora policije i Vrhovnog državnog tužioca da su oni koji govore o organizovanom kriminalu i korupciji neprijatelji države predstavljaju jasan i nedvosmislen poziv na linč političkih neistomišljenika", konstatuje Ćalović u saopštenju za medije.

Ona navodi da slučajevi koji su uslijedili nakon "javnog etiketiranja u intervjuu datom Pobjedi" od strane direktora Uprave policvije Veselina Veljovića, "privođenje novinara Petra Komnenića i zamjenika izvršnog direktora MANS-a Veselina Bajčete, a sada i napad na sina Nebojše Medojevića, pokazuju da je sistem krenuo u obračun".

0 Comments

Submit a Comment