Zeković upozorava na slučaj zastare predmeta

by | mar 30, 2010 | Novosti | 0 comments

"Crna Gora je dužna da se djelotvorno bori protiv torture i odgovornost državnih tužilaca u tom kontekstu je posebna", poručio je danas istraživač kršenja ljudskih prava Aleksandar Saša Zeković, za šta je povod bila zastarjelost jednog predmeta.

Zbog zastarjelosti predmeta u kome je Osnovni državni tužilac iz Podgorice okrivio policajce za djela zlostavljanje u vršenju službe na štetu građanina Milovana Jovanovića iz Podgorice, Osovni sud je odbio da odlučuje i tako oslobodio policajce Delić Darka, Knežević Darka, Krsmanović Dragana, Rajković Velimira i Minić Slavka.

Prema optužnici podignutoj krajem juna 2003., pripadnici Interventne grupe PJ Podgorica su zlostavljali i vrijeđali Jovanovića i nanijeli mu lakše tjelesne povrede. On je više puta udaren po glavi i tijelu, rukama, nogama i pendrekom, pa je konstatovano da je brutalno prebijen.

Zeković kaže da je, sredinom ovog mjeseca, od Vrhovnog državnog tužioca zatražio, da naloži hitnu provjeru povodom ovog predmeta i utvrdi zašto je došlo do zastarijevanja i da li osnovni državni tužilac snosi odgovornost za to.

0 Comments

Submit a Comment