Grčko-izraelski konzorcijum Aktor i HCH spreman je da smanji cijenu izgradnje autoputa Bar-Boljare, ali ne i da je spusti do 2,77 milijardi koliko traži hrvatski Konstruktor, piše zagrebački Poslovni dnevnik.
Grčko-izraelski konzorcijum izgradnju autoputa procjenjuje na 3,92 milijarde eura, a uloga države u tom poslu bi bila 2,78 milijardi eura. Hrvatski konzorcijum, kojeg čine Konstruktor, Institut građevinarstva Hrvatske i Tehnika, je za izgradnju kompletnog autoputa ponudio 2,77 milijardi eura, od čega bi učešće države bilo 1,74 milijarde eura.
Vlada je 11. januara počela preliminarne pregovore s drugorangiranim ponuđačem, pošto je pobjednik tendera, hrvatski konzorcijum tražio produženje roka za dostavljanje bankarskih garancija.
Kako je prenijela TV IN, Poslovni dnevnik saznaje da se na pregovorima sa izraelsko-grčkim konzorcijumom, koji su održani iza zatvorenih vrata, razgovaralo o tehničkim detaljima u vezi sa autoputem. O cijeni, koja je oko 1,1 milijardu eura viša od Konstruktorove, nije bilo govora.
Izvor Poslovnog dnevnika, koji kod crnogorske Vlade lobira za Aktor, tvrdi da su Grci na glasu kao vrhunski graditelji i da po finansijama višestruko prednjače u odnosu na Konstruktor.







0 Comments