Rusija odobrila Venecueli kredit od milijardu dolara

by | sep 25, 2008 | Novosti | 0 comments

Rusija je odobrila Venecueli kreditnu liniju u vrijednosti jedne milijarde dolara, kao pomoć u ostvarenju programa bilateralne vojne saradnje, izjavio je danas u Moskvi jedan neimenovani visoki ruski funkcioner, prenosi agencija Tanjug.

Venecuelanski ljevičarski predsjednik Uga Čavesa, koji sjutra dolazi u Moskvu, rekao je uoči posjete da je Južnoj Americi potrebna bliža saradnja s Rusijom, da bi se oduprla američkom uticaju u regionu.

"Ne samo Venecueli, već čitavoj Latinskoj Americi su potrebni prijatelji poput Rusije u trenutku kada se oslobađamo imperijalne dominacije (Vašingtona)",izjavio je Čaves.

Venecuela je veliki kupac ruskog oružja. Prema izjavi jednog ruskog portparola agenciji DPA, Rusija i Venecuela su za posljednje tri godine zaključile ugovore o kupovini oružja u vrijednosti 4,4 milijarde dolara.

0 Comments

Submit a Comment