Podmetnuti agenti uzeli uzorak brade

by | jul 29, 2008 | Novosti | 0 comments

Londonski Dejli telegraf piše da su, nakon što je prije nekoliko mjeseci Bezbjednosno-informativnoj agenciji Srbije dojavljeno da bi dr Dragan Dabić mogao da bude Radovan Karadžić, dva agenta, pretvarajući se da se liječe od neplodnosti, zatražili pomoć od njega i uspjeli da dođu do uzorka brade koji je doveo do hapšenja.

List tvrdi da je Karadžiću na dan hapšenja javljeno da je u opasnosti, te da su visoki zvaničnici, strahujući da će ponovo nestati, izdali naređenje za akciju.

Tajms navodi da se Beograd priprema za "demonstraciju sile više hiljada nacionalista, protivnika izručenja bivšeg lidera bosanskih Srba Haškom tribunalu".

Skup protiv Karadžićevog izručenja Hagu priprema, kako nanavodi Tajms, "ultranacionalistička" Srpska radikalna stranka, koja je organizovala prevoz Karadžićevih simpatizera iz unutrašnjosti Srbije i Republike Srpske u Beograd.

0 Comments

Submit a Comment