Sociolog religije Mirko Đorđević kaže da Crnogorska pravoslavna crkva ima pravo da podnese zahtjev za registraciju, na isti onaj način na koji je Srpska pravoslavna crkva registrovana u Crnoj Gori.
Đorđević je za B92 rekao da prema zakonu nije dozvoljeno da podnosilac zahtjeva u nazivu ima naziv već postojeće pravoslavne crkve, pa čak ni dio tog naziva.
"Treba reći da je ova prepreka u ovom trenutku nepremostiva, pa je teško očekivati da će CPC za potrebe građana, vernika Crnogoraca na teritoriji Republike Srbije, biti registrovana", kazao je on.
"Bilo kakav da bude taj odgovor, on će biti političke prirode jer je ovde nemoguće registrovati crkvu, jer bi se otvorilo i pitanje registrovanja Makedonske, takođe kanonski nepriznate crkve", smatra Đorđević.







0 Comments