Udruženje invalida rada Rožaja zatražiće od Vrhovnog državnog tužioca Ivice Stankovića da ispita sve smrtne slučajeve novorođenčadi i njihovih majki tokom protekle decenije u tom gradu i Beranama.
Iz Udruženja su zatražili i reviziju svih istražnih postupaka osnovnih tužilaštava.
Predsjednik Udruženja, Hajran Murić, rekao je da će iz Udruženja sačekati izvještaj obdukcije dvadesettrogodišnje Sanele Murić, koja je prošlog mjeseca preminula od sepse nakon porođaja u beranskoj bolnici, prenosi Mina.
Kako je dodao, zajedno sa porodicama Fejzić i Fetić, koje su takođe zbog nesavjesnog liječenja doktora izgubili članove porodica, organizovaće protestnu šetnju od doma zdravlja do Osnovnog državnog tužilaštva.
“Od Vrhovnog državnog tužioca ćemo tražiti da se ispitaju svi smrtni slučajevi novorođenih beba i njihovih majki poslednjih deceniju koji su se desili u Rožajama i Beranama,i da se izvrši revizija svih istražnih postupaka Osnovnih tužilaštava“, naveli su iz Udruženja.







0 Comments