Vukovar: Prijava zbog slikanja sa zastavom Srbije

by | jan 10, 2015 | Novosti | 0 comments

Vukovarska policija je danas podnijela prekršajne prijave protiv trojice mladih Vukovaraca koji su se u maskirnoj odjeći slikali sa državnom zastavom Srbije na ulazu u Vukovar i zatim te fotografije na pravoslavni Božić objavili na društvenim mrežama sa neprimjerenim komentarima, navodi se u policijskom saopštenju.

Vukovarsko-sremska policija je saopštila da je okončala kriminalističku istragu nad tri osobe stare između 19 i 20 godina, koje sumnjiči da su se prije nekoliko dana na području grada Vukovara fotografisali sa nedozvoljenim obilježjima za Republiku Hrvatsku, a zatim su te fotografije objavljivali na društvenim mrežama sa neprimjerenim komentarima, prenijela je agencija Hina.

Sve tri osobe su prekršajno prijavljene, navode iz policije.

Policija je istragu pokrenula nakon što je na Božić po julijanskom kalendaru na društvenim mrežama objavljena fotografija na kojoj se vide trojica mladića, obučena u maskirnu odjeću, kako drže raširenu zastavu Republike Srbije pored ploče sa imenom Vukovar na ulazu u taj grad, navodi agencija.

 

0 Comments

Submit a Comment