Mansovci napadnuti u Izbornoj komisiji

by | maj 27, 2014 | Novosti | 0 comments

Izvršna direktorica Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) Vanja Ćalović i njeni saradnici Dejan Milovac i Vuk Maraš fizički su napadnuti u Izbornoj komisiji Glavnog grada.

Ćalović tvrdi da je napala osoba kojoj su trebali da predaju prigovore o neregularnostima tokom izbornog dana.

Prema riječima direktorke MANS-a, prvo je zaposleni u OIK-u rekao da prigovore mogu predati samo političke partije, na šta su oni odgovorili da im Ustav i ustavni postupak omogućava da predaju prijave.

Iz MANS-a kažu da su nakon incidenta zaključani u zgradi OIK, i da su ih pustili nakon kraćeg vremena, prenose TV Vijesti i portal Vijesti.

“Počelo je opšte guranje, i mi smo krenuli napolje, a jedan gospodin nas je zaključao unutra. Ja sam mu tražila ključ i rekla da nema pravo da me zaključava u državoj instituciji” rekla je Ćalović za  TVVijesti.

Milovac i Ćalović su napad snimali telefonom.

Policija je došla na lice mjesta, i trenutno obavlja razgovor sa osobom za koju iz MANS-a tvrde da je napao Ćalović, Milovca i Maraša.

Vijesti saznaju da će MANS kasnije predati prigovore uz prisustvo policije.

0 Comments

Submit a Comment