Besplatan botoks – čekalo se u redu

by | mar 30, 2026 | Zanimljivosti | 0 comments

Otvaranje estetske ordinacije u tržnom centru u Duizburgu izazvalo je polemike nakon što je ta ordinacija ponudila besplatne botoks tretmane u prva dva sata rada, dok ljekari upozoravaju na rizike i nedovoljnu informisanost pacijenata.

Akcija je privukla više stotina ljudi, koji su satima čekali u redovima, a među zainteresovanima je bilo mnogo mladih i žena, prenosi Tanjug pisanje njemačkog WDR.

Akcija je intenzivno promovisana na društvenim mrežama, uključujući i nagradne igre, ali prema navodima njemačkih medija, nije jasno ko je sprovodio tretmane niti kako je izgledalo informisanje pacijenata.

Botoks (botulinum toksin tip A) je pročišćeni protein dobijen iz bakterije Clostridium botulinum koji se koristi u medicinske i estetske svrhe. Njegova osnovna funkcija je privremeno blokiranje nervnih signala ka mišićima, što dovodi do njihove relaksacije.

Botoks se najčešće koristi za uklanjanje bora. Posebno je efikasan za dinamičke bore koje nastaju pokretima lica, poput onih na čelu, oko očiju („svračije nožice“) i između obrva.

0 Comments

Submit a Comment