Zelenski rekao “ne” Americi

by | dec 18, 2025 | Novosti | 0 comments

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da su Sjedinjene Američke Države predložile kompromis koji podrazumijeva podjelu Zaporoške nuklearne elektrane između tri strane – Ukrajine, SAD i Rusije i naglasio da takav predlog smatra nepravednim.

“SAD su predložile kompromis za koji smatraju da bi podrazumijevao da elektrana na neki način postoji i funkcioniše, te da se u određenim proporcijama podijeli između tri strane. Dugo smo razgovarali o tome i rekao sam im da smatram da je to nepravedno”, rekao je Zelenski, prenosi Ukrinform.

Prema njegovim riječima, problem nije samo u tome što je elektrana ukrajinska.

“Ne radi se samo o struji ili novcu, već i o pristupu elektrani, o činjenici da je ona i dalje militarizovana, nalazi se u opasnoj situaciji bez pristupa vodi i električnoj energiji. Tu je i naš tim koji tamo radi i mora da nastavi da radi”, naveo je Zelenski, a prenosi “b92”.

0 Comments

Submit a Comment