U Turskoj se liječilo 436 ljudi iz CG od početka godine do 29. oktobra

by | nov 2, 2025 | Novosti | 0 comments

Na liječenje i dijagnostiku u klinike u Turskoj upućeno je 436 crnogorskih osiguranika od početka godine do 29. oktobra, objavile su Vijesti.

To pokazuju podaci Fonda za zdravstveno osiguranje (FZO), dostavljeni na upit podgoričkog dnevnika. Troškovi pregleda i liječenja u Turskoj za deset mjeseci ove godine iznosili su oko 2.270.205 eura.

Prema podacima FZO, u prošloj godini je o trošku države u tu zemlju na dijagnostiku i liječenje upućeno 637 osiguranika, a u te svrhe isplaćeno je oko 3.541.283 eura.

Na liječenje u zdravstvene ustanove van Crne Gore upućuju se osiguranici za stanja i oboljenja koja ne mogu uspješno da se liječe ili dijagnostikuju u našim zdravstvenim ustanovama, a postoji mogućnost za izlječenje primjenom najsloženijih naučno priznatih metoda koji su potvrđeni u ljekarskoj praksi, pišu Vijesti.

Kalkavan: Ako CG ne preispita odluku o vizama, Turska će odgovoriti recipročno

0 Comments

Submit a Comment