Sudija za istragu Osnovnog suda u Beranama je odredio pritvor Vujadinu Dobrašinoviću iz Berana, zbog sumnje da je u saizvršilaštvu počinio krivično djelo povreda i nedozvoljeno podizanje spomen-obilježja, saopšteno je iz suda.
Kako navode, postoji osnovana sumnja da je Dobrašinović 7. avgusta u ranim jutarnjim časovima, u selu Gornje Zaostro, zajedno sa nepoznatim osobama, postavio spomen-obilježje Pavlu Đurišiću, čije podizanje nije dozvoljeno.
Pritvor mu je određen zbog opasnosti od uticaja na svjedoka D.Š., koji je u bliskim porodičnim vezama sa osumnjičenim, kao i na još uvijek neidentifikovane saučesnike.
Prema navodima Osnovnog državnog tužilaštva u Beranama, policija još uvijek analizira snimke događaja kako bi utvrdila identitet svih učesnika.








0 Comments