Građani i građanke Republike Hrvatske će danas odlučiti hoće li Zoran Milanović ostati njihov predsjednik ili će ga zamijeniti Dragan Primorac, neslužbenim kandidatom vladajućeg HDZ-a.
U prvom krugu predsjedničkih izbora Milanović je ubjedljivo pobijedio rivale, ali ne i da dobije potrebnu natpolovičnu većinu. Milanović, koga podržavaju Socijaldemokratska partija (SDP) i partneri dobio je 49,09 %, a drugoplasirani Dragan Primorac 19,35 % glasova.
Milanović je pobijedio u svim hrvatskim županijama i u 20 najvećih gradova, dok je Primorac bio bolji samo u inostranstvu.
Primora je u Crnoj Gori dobio 48,86 % ili 86 glasova, a Milanović 30,11 % ili 53 glasa. Ukupno je glasalo 176 državljana/ki Hrvatske, što govori o veoma maloj izlaznosti.
Više od 3,7 miliona građana/ki ima pravo glasa, a biračka mjesta otvorena su od sedam do 19 sati.
Hrvatska: Milanoviću malo falilo da pobijedi već u prvom krugu








0 Comments