Preminuo Alen Delon

by | aug 18, 2024 | Novosti | 0 comments

Alen Delon, velikan francuske kinematogragije sa izuzetnom filmografijom i burnim privatnim životom, koji je danas umro u 89. godini, postao je mit svjetske kinematografije s rijetkom harizmom i drskom ljepotom, objavila je Beta.

Delon je dugo živio povučeno na svom imanju u Dušiju, gdje je najviše bio okružen svojim omiljenim psima, njemačkim ovčarima.

Producent 30-ak dugometražnih filmova, biznismen, kolekcionar umjetničkih djela, harizmatčni glumac s arogantnom privlačnošću izjavio je prije nekoliko godina da je umoran od slave jer mu je to onemogućilo da živi kao drugi ljudi.

Prema anketi iz 2013. godine, oko 55 odsto Francuza je reklo da ne voli Delona, smatrajjući da je megaloman, ali ipak priznajući da je jedan od najvećih francuskih glumaca svih vremena.

0 Comments

Submit a Comment