Ministarka crnom magijom protiv predsjednika

by | jul 15, 2024 | Novosti, Zanimljivosti | 0 comments

Bivša ministarka Maldiva puštena je danas na slobodu pošto je od juna bila pritvorena zbog upotrebe “crne magije” protiv predsjednika te države, saopštila je policija.

Fatimat Šamaz Ali Salem privedena je u junu zajedno sa sestrom i još jednom osobom u glavnom gradu Maleu, posle čega je dala ostavku na mjesto ministarke za klimatske promjene.

Mediji su prenijeli da je Šamaz optužena da je upotrijebila “crnu magiju” protiv predsjednika Mohameda Mizuja u nastojanju da izdejstvuje njegovu naklonost prema njoj i njenom ministarstvu.

Policija je dvaput tražila produženje njenog pritvora, ali je bivša ministarka ipak puštena na slobodu, a istraga protiv nje je i dalje u toku, rekao je za Frans pres zvaničnik policije u Maleu.

Vlasti nisu ni potvrdile ni demantovale prirodu optužbi protiv Šamaz koja je saslušavana iza zatvorenih vrata.

“Vještičarenje” nije krivično djelo po zakonu Maldiva, ali po islamskom propisu u toj muslimanskoj zemlji donosi kaznu od šest mjeseci zatvora.

Ipak takvi rituali su vrlo rasprostranjene na Maldivima gdje mnogi vjeruju da mogu da “bace čini” na svoje neprijatelje.

0 Comments

Submit a Comment