Lokalni emiteri: Milatović ignorisao medijske radnike

by | apr 29, 2024 | Novosti | 0 comments

Iznenađeni smo činjenicom da predsjednik Crne Gore Jakov Milatović nije našao za shodno da danas  na sastanak sa predstavnicima medija pozove nijednog predstavnika ni jednog lokalnog javnog emitera, piše u saopštenju direktora lokalnih emitera.

U tim medijima čiji su osnivači lokalne samouprave, odnosno država, radi skoro 500 medijskih uposlenika, navode u saopštenju.

“Većina lokalnih javnih emitera po svim istraživanjima imaju najveće povjerenje u svojim sredinama nalaze se u nezavidnom položaju i teškoj finansijskoj situaciji ali to za predsjednika Milatovića nije bio dovoljan razlog da na sastanak koji je sazvao povodom međunarodnog dana novinara pozove makar jedan lokalni emiter”, piše u saopštenju.

Stoga imajući u vidu njegovu izjavu o brizi za slobodu medija i ambijentu u kome mediji rade očekujemo da se ubuduće ovakve loše prakse ne dešavaju.

Direktori svih lokalnih javnih emitera u Crnoj Gori:

Nikola Marković, RTV Nikšić
Vladimir Otašević, RTV Podgorica
Iva Bajković, RTV Budva
Dženana Kuč, RTV Rožaje
Ivana Jabučanin, RTV Cetinje
Gligo Tomanović, RTV Herceg Novi
Milivoje Irić, RTV Pljevlja
Muzafer Čauši, Radio Ulcinj
Ivan Jovović, Radio Bar
Vjera Banićević, Radio Kotor
Tamara Vučinović, Radio Tivat
Aleksandra Bakić Vujović, Radio Andrijevica
Andrijana Rabrenović, Radio Bijelo Polje
Bojan Brajović, Radio Danilovgrad

 

0 Comments

Submit a Comment