Dodik pozvao muslimane da povuku predloženu rezoluciju o Srebrenici (video)

by | apr 18, 2024 | Novosti | 0 comments

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je pozvao večeras muslimane da ako hoće zajednički život sa Srbima u BiH povuku predloženu rezoluciju o Srebrenici, a ako neće Srpska će razmisliti kako i dokle će učestvovati u životu u BiH, prenosi Tanjug.

Republika Srpska će, poručio je, čim se za to stvori prilika biti u savezu sa Srbijom.

“Srbija je naša država i da je božje, ustavne i svake druge pravde bili bismo sastavni deo Srbije, a ne ovog s….a od BiH”, istakao je Dodik na narodnom mitingu na prepunom banjalučkom Trgu Krajina.

Dodik je, kako prenosi RTRS, rekao da u Srebrenici nije bilo genocida.

“Nije bio genocid. Tragičnija je činjenica da 3.500 Srba ubijenih na prostoru Srebrenicei Bratunca, umjesto nas samih niko drugi ne primjećuje. Ogavni zapadni svijet gura Srebrenicu na politički teren, da bi okvalifikovali Srbe kao jedini narod koji je počinio tako nešto”, rekao je Dodik.

Pored zvaničnika Republike Srpske, na skup su došli i funkcioneri iz Srbije. Među njima su predsjenica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsjednik Pokreta socijalista Aleksandar Vulin, ministar Nikola Selaković, ministar bez portfelja Đorđe Milićević.

0 Comments

Submit a Comment