Krivokapić za danas pozvao većinu da se konsultuju oko budžeta

by | dec 21, 2021 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Pojedinačni sastanci sa predstavnicima skupštinske većine zakazani su za danas u zgradi Vlade.

Krivokapić je u pozivu naveo da je riječ o Budžetu i budućoj saradnji.

Sastanak je planiran za 16:30 sati.

Poslanici Socijalističke narodne partije, Građanskog pokreta URA i Prave Crne Gore, Dragan Ivanović, Miloš Konatar i Marko Milačić, potvrdili su da će doći na konsultacije, dok je poslanik i lider Demosa Miodrag Lekić odbio premijerov poziv, navodeći da je zakasnio.

Predlog budzeta ministra finansija Milojka Spajića naišao je na različita mišljenja iz redova parlamentarne većine.

Demokrate i URA su najavili podršku, a isto je najavio i poslanik DF-a Slaven Radunović.

Parlamentarna većina podnijela je i veliki broj amandmana na predlog budzeta, a DF između ostalog traži da minimalna plata bude 650 eura, dok je Pokret za promjene (PzP) predložio da minimalna penzija bude 250.

Pokret, na čijem je čelu Nebojša Medojević, tražio je i da studentima koji rade pripravnička plata bude 450 umjesto 250 eura.

Takođe, Socijalistička narodna partija (SNP), na čelu sa Vladimirom Jokovićem, saopštila je da će amandmanskim djelovanjem na budzet, predložiti da svi nezaposleni u Crnoj Gori, dobiju mjesečnu naknadu od 100 eura.

0 Comments

Submit a Comment