G7 nudi infrastrukturni plan kao alternativu kineskim investicijama

by | jun 12, 2021 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Oni su na samitu u Kornvolu u Engleskoj ponudili inicijativu Build Back Better World (Izgradimo bolji svijet),  transparetno partnerstvo da bi se pomoglo da se finansira 40 hiljada milijardi dolara koliko je potrebno zemljama u razvoju do 2035. godine, prenosi Glas Amerike.

“Vjerujemo da ćemo pobijediti kinesku inicijativu nudeći kvalitetniji izbor i taj ćemo izbor ponuditi uz samopouzdanje o našem modelu koji odražava naše zajedničke vrijednosti”, rekao je neimenovani visoki zvaničnik administracije u Vašingtonu.

Zvaničnik je rekao da inicijativa “B3W” ima za cilj mobilizaciju privatnog sektora da investira i ispuni desetine hiljada milijardi dolara potreba za finansiranjem infrastrukture u svijetu u razvoju, istovremeno zadovoljavajući standarde rada, zaštite životne sredine i transparentnosti.

Vremenski raspored, struktura i obim finansijskih sredstava, kao i veličina stvarnog finansiranja koje će SAD da preuzmu, još uvek nisu jasni, konstatuje Glas Amerike.

0 Comments

Submit a Comment