Počela sjednica parlamenta (live stream)

by | dec 2, 2019 | Novosti | 0 comments

Crnogorski parlament je danas nastavio šestu sjednicu Drugog redovnog (jesenjeg) zasijedanja u 2019.

Na dnevnom redu je Predlog zakona o završnom računu budžeta za prošlu godinu, sa izvještajem o reviziji.

Poslanici će se izjasniti o predloženim zakonima o kreditnim institucijama, sanaciji kreditnih institucija, zaštiti depozita, stečaju i likvidaciji banaka, javnim nabavkama, javno-privatnom partnerstvu.

Na dnevnom redu su izmjene Zakona o sprječavanju pranja novca i finasiranju terorizma, visokom obrazovanju, elektronskoj upravi, elektronskoj identifikaciji i elektronskom potpisu.

Očekuje se da će se, u okviru tačke izbori i imanovanja, poslanici izjasniti o predlogu crnogorskog predsjednika Mila Đukanovića da se za Ombudsmana izabere Siniša Bjeković.

0 Comments

Submit a Comment