Varšava brine o mačkama

by | nov 25, 2016 | Zanimljivosti | 0 comments

rekordne visine snijegaGradonačelnica Varšave Hana Gronkjevič Valc je apelovala na upravnike zgrada da pomognu uličnim mačkama lutalicama tokom zime, tako što će im ostaviti otvorene prozore podruma i mogućnost da tu nađu utočište da se ogriju.

U pozivu da se uličnim mačkama omogući ulaz u podrume i pristup vodi, gradonačelnica je navela da su jesen i zima težak period za sve životinje, prenose online mediji.

“Grad Varšava apeluje na građane prestonice da se aktivno uključe u pomoć životinjama koje su stalni dio gradskog ekosistema. Boravak mačaka lutalica u gradskim podrumima efikasno i na prirodni način sprečava premnožavanje miševa i pacova“, kazala je gradonačelnica Varšave.

U posljednje tri godine, gradske vlasti Varšave su nabavile 950.000 kilograma hrane za prehranjivanje uličnih mačaka, a neki gradovi u Poljskoj, koji su kao i Varšava izračunali da im se i finansijski isplati briga o mačkama lutalicama, čak besplatno dijele zainteresovanim građanima i četvrtima drvene mačje hotele, multipleks kućice za više mačaka.

0 Comments

Submit a Comment