Pronađeni znaci nekadašnjeg života na Marsu?

by | nov 23, 2016 | Novosti, Priča dana | 0 comments

povrsina MarsaNaučnici američkog državnog Univerziteta Arizona su izjavili da je robotsko vozilo američke svemirske agencije Nasa na Marsu možda pronašlo znake života koji je postojao u davnoj prošlosti.

Tokom istraživanja kamenog platoa nazvanog Houm plejt, robotsko vozilo Spirit došlo je do materijala sličnih karakteristika onom koji je pronađen u gejzirima El Taito u Čileu.

El Taito služi kao osnova za poređenje zbog specifičnih uslova u kojima se nalazi, kao što su visoka ultraljubičasta zračenja, nizak nivo padavina, velika nadmorska visina i visok nivo ispararavanja, prenosi Srna.

“Naši rezultati pokazuju da biogeni materijal koji je pronađen u El Taitu odgovara po mnogim karakteristikama onom koji je pronađan na `Houm plejtu`. Ove sličnosti ukaziju na mogućnost da su i nastali u sličnim uslovima”, saopštio je tim naučnika na Univerzitetu Arizona.

0 Comments

Submit a Comment