Đoković oborio rekord star 40 godina

by | sep 3, 2016 | Zanimljivosti | 0 comments

novak djokovicPrvi reket svijeta Novak Đoković u istoriju bijelog sporta upisao je još jedan rekord. Ovog puta Novak za ovaj potez nema mnogo zasluga, ali rekord je rekord i u “zube mu se ne treba gledati”.

Đoković je plasman u četvrto kolo US opena obezbijedio pošto mu je Južni predao meč poslije samo pola sata igre, pri vođstvu srpskog tenisera od 4:2.

Novak je na taj način odigrao samo prvi meč na ovom turniru jer mu je i Jirži Veseli predao bez borbe, zbog bolova u podlaktici.

Sve ukupno, Novak je do druge nedjelje na US Openu odigrao samo 42 gema, što je novi rekord turnira.

To je za rukom prije njega pošlo samo Stanu Smitu 1976. i Vojteku Fibaku 1977. godine, koji su odigrali po tri gema više na posljednjem Grend slemu u sezoni.

0 Comments

Submit a Comment