Dion Leonard kaže da se pas-lutalica sprijateljio s njim tokom trke od 250 kilometara kroz pustinju Gobi u martu ove godine, dijela serije “Četiri pustinjske trke”. Pas ga je pratio tokom većeg dijela trke. On se zakleo da će uzeti kuju koju je nazvao “Gobi” i odvesti je kući, u Veliku Britaniju, prenosi Beta.
Leonard, koji živi u Škotskoj, kaže da je kuja nestala kada je trebalo da u Kini bude stavljena u karantin, pred putovanje za Veliku Britaniju. Pošto je saznao da je pobjegla, vratio se u Kinu da nađe Gobi uz pomoć prijatelja i poznanika, plakata, društvenih medija.
“U utorak uveče zazvonio mi je telefon i neko mi je rekao: ‘Imamo Gobi. Mislimo da je to ona. Izgleda kao na plakatima, dođite da je vidite’ “, rekao je on za BBC. “Čim sam otišao tamo, dotrčala je preko sobe i skočila mi u ruke”.
“Bila je toliko uzbuđena što me vidi”, rekao je on. “Odmah sam vidio da je to ona”.
Gobi se Leonardu pridružila drugog dana sedmodnevne trke, i trčala uz njega.
“Pretrčala je 77 milja, a noću spavala sa mnom. Nastala je neraskidiva veza među nama”, rekao je on.
Leonard se nada da će mu se pas pridružiti u Škotskoj prije kraja ove godine, poslije obaveznog karantina.







0 Comments