Bivši komandant NATO snaga u Avganistanu, penzionisani general američke vojske Džon F. Kembel, je organizator neuspjelog pokušaja puča u Turskoj, objavio je danas turski list Jeni šafak, pozivajući se na izvore bliske istrazi.
General Kembel (59) je “jedna od ključnih figura koja je organizovala i kontrolisala vojnike koji su pokušali da izvrše puč u Turskoj“, objavio je konzervativni list na engleskom jeziku, prenosi Sputniknews.
Jeni šafak je poznat po lojalnoj podršci predsjedniku Turske Redžepu Tajipu Erdoganu, koji je bio meta pokušaja vojnog udara.
Kako navodi taj list, Kembel je “takođe upravljao transakcijama u vrijednosti većoj od dvije milijarde dolara preko nigerijske UBA Banke, koristeći svoje veze u CIA, a novac je dijelio vojnicima pučistima u Turskoj“.
Penzionisani američki general je navodno “dva puta u tajnosti posjetio“ Tursku između maja i 15. jula, kad je izvršen pokušaj puča.







0 Comments