Jedna od ulica poznatoj kao “El Callejon del Beso”, odnosno Aleja poljupca u gradiću Gvanahuato, u Meksiku, je toliko uska da se balkoni gotovo dodiruju.
Ona je i jedna od najprometnijih jer je svakog dana posjeti bezbroj zaljubljenih turista koji čekaju svoj red da se popnu na treću stepenicu ispod balkona, gdje im je, ako se poljube, prema legendi, zagarantovano 15 godina srećne ljubavi.
Tradicija vuče korijene iz lokalnog predanja o tragičnoj ljubavi Done Carmen, ćerke bogatog Španca i njenog izabranika Luisa iz siromašne rudarske porodice.
Djevojčin otac se protivio njihovoj vezi zbog čega je “meksički Romeo” iznajmio sobicu koja je bila nasuprot balkona njegove drage. U gluvo doba, par se u najvećoj tajnosti sastajao i ljubio se preko ograde balkona.
Njihova tajna je brzo ozkrivena, i gnjevni otac je u trenutku bijesa bodežom u srce ubio svoju ćerku. Luis je pokušao da je zaštiti, međutim preskačući u njen stan, pao je sa balkona i slomio vrat na toj trećoj stepenici na kojoj se i danas sastaju ljubavnici.







0 Comments