
Na finalnoj utakmici Superkupa Mauritanije, sudija je nakon 63 minuta igre odsvirao kraj i naredio da se utakmica odluči penalima. U trenutku kada je sudija naredio penale, rezultat utakmice između Tevragh-Zeine i ACS Ksara bio je 1:1.
Gazeta delo sport piše da je za ovo skraćenje odgovoran predsjednik Mauritanije Mohamed Ould Abdel-Aziz. Njemu je, vele, bilo dosadno čekati kraj, pa je naredio da se odmah pucaju penali.
Fudbalski savez Mauritanije je u početku ćutao o svemu, ali je, zbog nezadovoljstva javnosti, morao da se oglasi. U saopštenju su “snažno” negirali tvrdnje da je predsjednik zaustavio meč i za šamar javnosti poturili svoj obraz: “Odluku smo donijeli zbog organizacionih pitanja, u skladu s dogovorom predsjednika i trenera oba tima.”







0 Comments