Danas su ulicama Amsterdama protestovale prostitutkke protiv namjera da se, u okviru renoviranja starog jezgra grada i čuvene Četvrti crvenih fenjera, zatvore izlozi u kojima oskudno odjevene poziraju da bi privukle klijente.
Prostutki, ali i njihovih simpatizera, koji su imali maske da bi sakrili svoj identitet, su nosili crvene kišobrane i transparente među koja i one sa natpisom “Nemojte da spašavate nas, spasite naše izloge”, prenosi Tanjug vijest AP.
Prostitutke su predale peticiju gradonačelniku Eberhardu van der Lanu i saopštile mu da bi ih zatvaranje izloga “lišilo bezbijednog mjesta za rad”.
Poslednjih godina je zatvoreno oko 115 od ukupno 500 izloga amsterdamskih javnih kuća, a predviđeno je zatvaranje još više desetina njih. Procjenjuje se da je posle današnjeg protesta smanjena vjerovatnoća da će to biti i učinjeno.







0 Comments