Tanja Fajon, potpredsednica Kluba poslanika Naprednog saveza socijalista i demokrata u Evropskom parlamentu, član delegacije evropskih parlamentaraca koja je upravo posjetila Beograd u razgovoru za Politiku ističe da se od Srbije očekuje da postepeno uskladi spoljnu poliltiku s EU, uključujući i sankcije Rusiji.
“Razumijemo tradicionalnu vezu i čvrste odnose Srbije sa Rusijom, ali isto tako očekujemo i potpunu posvećenost kada je u pitanju put ka EU. To mi je i tokom razgovora potvrdio i čitav srpski politički vrh”, kaže Fajon.
Ona ne sumnja da su oni koji predvode Srbiju “svjesni potrebe da se spoljna politika EU, uključujući i sankcije Rusiji, postepeno primijeni i u Srbiji, to jest da se spoljna politika Srbije harmonizuje sa spoljnom politikom EU”.
“Naravno, svaka država odlučuje o svojim ciljevima i o pravcu svoje spoljne politike, ali ponavljam, ako je cilj EU, onda se očekuju i prilagođavanja na svim zakonodavnim područjima i usvajanje evropskog pravnog poretka”, kazala je Fajon za Politiku.







0 Comments