Ostaci koji su viđeni u Javanskom moru tokom potrage danas iz vazduha pripadaju nestalom avionu Air Asia, rekao je šef civilnog vazduhoplovstva u Indoneziji, prenose agencije.
“Možemo, za sada, da potvrdimo da je to avion Air Asia i da će ministar saobraćaja uskoro otići u Pangkalan Bun”, rekao je direktor Đoko Murdžatmođo, prenijela je agencija AFP.
Avion sa 162 putnika i članova posade nestao je u nedjelju ujutro usljed loših vremenskih uslova na letu od indonežanskog grada Surabaja do Singapura.
Odmah po nestanku aviona sa radara vlasti dvije zemlje su pokrenule potragu, ali letjelica nije pronađena.
U prvom saopštenju Air Asia, regionalnog niskotarifnog prevoznika koji posluje u nekoliko zemalja jugoistočne Azije, navodi se da je nestali “erbas A320-200” letio na unaprijed prijavljenoj ruti, ali je tokom leta zatražio da skrene sa kursa zbog vremenskih prilika, prije nego što je izgubljen svaki kontakt dok se avion još nalazio u prostoru koji nadzire indonežanska kontrola leta.
Avion je poletio iz indonežanskog grada Surabaja, a u njemu su se nalazila dvojica pilota, pet članova kabinskog osoblja i 155 putnika, uključujući 16 djece i jednu bebu.







0 Comments