EK tužila Sloveniju zbog otpada

by | jan 24, 2014 | Novosti | 0 comments

Evropska komisija tužila je Sloveniju sudu EU u Luksemburgu jer nije do postavljenog roka uklonila i sanirala dvije nezakonite deponije sa teškim metalima.

Deponije se nalaze u blizini Celja i prijete zdravlju ljudi, prenose slovenački mediji.

Radi se o oko 20.000 kubnih metara zagadjene zemlje, a na nekim mjestima koncentracija teških metala, koji potiču iz stare fabrike “Cinkarna”, nekoliko stotina puta prelazi dopuštene vrijednosti.

Postupak kojim je Evropska komisija upozorila na taj problem pokrenut je 2012. godine, a Slovenija je godinu dana kasnije Brisel obavijestila da razmišlja o različitim metodama za uklanjanje toksičnog otpada sa pomenutih lokacija koje se nalaze neposredno u blizini gradskog centra, prenose mediji.

Mjere su trebalo da budu sprovedene do kraja prošle godine, što nije ispoštovano, pa se Evropska komisija odlučila za tužbu pred sudom Unije.

0 Comments

Submit a Comment