TE u EU uzrokuju 23.300 preranih smrti godišnje

by | jan 4, 2014 | Novosti | 0 comments

Koordinator programa Energija i klimatske promjene iz Centra za životnu sredinu u BiH Miodrag Dakić u razgovoru za agenciju FENA upozorio je da proizvodnja energije u postojećim termoelektranama na ugalj može imati ogromne negativne uticaje na zagađenja vazduha i na taj način i na zdravlje ljudi u radijusu od više desetina kilometara.

“Najveće posljedice osjećaju najmlađi i najstariji članovi društva, kao i hronični bolesnici, ali zagađenje utiče na sve građane, samo što su neki otporniji i posljedice zagađenja nisu odmah vidljive. Brojke o posljedicama zagađenja iz termoelektrana su alarmantne”, upozorio je Dakić.

Naime, mreža udruženja HEAL (Health and Environment Alliance) je nedavno objavila studiju u kojoj su iznijeli podatke da termoelektrane u zemljama Evropske unije godišnje izazovu oko 23.300 preranih smrti, a da je finansijska šteta zagađenja oko 54,7 milijarde eura, prenosi portal Klik.

Ovo se odnosi samo na zagađenje iz termoelektrana na ugalj.

0 Comments

Submit a Comment