Tri osobe lakše su povrijeđene juče oko 17 časova kada se velika stijena odronila i pala na plato kod gornjeg manastira Ostrog.
Kako “Vijesti” saznaju, lakše su povrijeđene Joka Divnić (54), Dragana Živić (60) i Anđela Jovanović (21).
Direktor Opšte bolnice u Nikšiću Ilija Ašanin kazao je da su tri ženske osobe primljene oko 18.15 časova i da su “nakon ukazane ljekarske pomoći puštene sa lakšim tjelesnim povredama na kućno liječenje”.
Velika stijena pala je i raspukla se na tri dijela. Nedugo nakon odrona, na lice mjesta doveden je bager, kojim su ostaci stijene utovareni u traktor sa prikolicom.
Protojerej Velibor Džomić je rekao da uprava manastira Ostrog svake godine u saradnji sa alpinistima održava prostor iznad manastira, kako bi se preventivno djelovalo i spriječili odroni.
Iz Mitropolije crnogorsko-primorske se niko nije zvanično oglasio povodom incidenta.







0 Comments