Direktorica Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Christine Lagarde upozorila je da svijet prolazi kroz krizu povjerenja, usled previranja u Evropi i rastućih problema u SAD.
Lagarde je ukazujući na mnoštvo problema, od grčke dužničke krize do slabih ekonomskih podataka, rekla novinarima da je “ono što se događa u ovom trenutku, očigledan pad povjerenja”, prenijela je agencija AFP.
“Ne vidimo veliki napredak kako ni u naprednim ekonomijama, tako ni u ekonomijama u razvoju”, rekla je čelnica MMF-a.
Lagarde je, takođe, upozorila da dugoročna dužnička kriza eurozone ne predstavlja jedini problem sa kojim su suočeni svjetski lideri te ukazala da je neophodno da SAD izbjegnu drastično smanjenje troškova i povećanje poreza.







0 Comments