Dodik: BiH je okov za Srpsku

by | jul 26, 2012 | Novosti | 0 comments

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je Republika Srpska država i da je BiH okov za Srpsku.

“Na Balkanu imaju dvije srpske države. Osim Srbije, to sigurno jeste i RS, i po definiciji iz Dejtona i po definiciji iz Montevidea, gdje su utvrđeni međunarodni kriterijumi za formiranje država i gdje je rečeno da tri kriterijuma moraju da postoje – teritorija, narod i funkcionalna vlast”, rekao je Dodik za “Euroblic”.

On je dodao da Srpskoj nedostaje međunarodno priznanje, kojeg ima u određenoj mjeri, ali ono nije u kapacitetu međunarodno priznate države, članice u UN.

Na pitanje koliko ovakva BiH još može da traje, Dodik je odgovorio da može da “traje koliko hoće”, ali će na kraju da se završi raspadom.

“Košta nas stotine miliona, milijarde maraka ta nesposobnost BiH, odnosno nehtijenje da se BiH prihvati onako kako je moguće. Uvažite, gospodo Bošnjaci da postoji RS i uvažite naše nadležnosti”, rekao je Dodik.

0 Comments

Submit a Comment