Makedonski advokat i zastupnik porodice bivšeg predsjednika Borisa Trajkovskog, Igran Pančevski tvrdi da je avion u kojem je 2004. poginuo tadašnji predsjednik Makedonije oboren projektilom iz drugog aviona, prenosi RSE.
Trajkovski, osobe u njegovoj pratnji i članovi posade poginuli su 26. februara 2004. godine u avionskoj nesreći nedaleko od Mostara.
Advokat Pančevski, koji je u ovom procesu od početka zastupa interese porodica poginulih u avionu u utvrđivanju stvarnih uzroka ove tragedije, iznio je teške optužbe za koje navodno ima i dokaze.
”Avion predsjednika Trajkovskog oborio je vojni avion. Posle pada letilice, mobilna vojna jedinica je ubila predsjednika, njegove savjetnike i članove posade i zapalila ih napalmom. Za ovu tezu postoje mnogobrojni dokazi”, tvrdi advokat Pančevski.
Među dokazima su, kako navodi, svjedočenja mještana u oblasti u kojoj se srušio avion, a koja se razlikuju od zvanične verzije.
Prema riječima advokata, postoji satelitski snimak, i to na dva svjetska jezika, ljudi koji čestitaju na pogotku aviona, te videozapis kako je atentat izvršen.
Prema službenoj verziji avion u kome je bio predsjednik je bio ispravan i nesreća kod Mostara se dogodila zbog greške pilota, mada se već godinama mogu čuti razne spekulacije oko njegove pogibije.







0 Comments