Maribor je ovog vikenda preuzeo od Finske i Estonije ulogu evropske prestonice kulture na trodnevnoj manifestaciji, koja će vrhunac dostići večeras premijerom opere Crne maske Marija Kogoja. U režiji Janeza Burgera i pod dirigentskom palicom Uroša Lajovica glavnu ulogu u operi će pjevati bariton Jože Vidic, prenosi Beta.
Koprodukciju mariborske i ljubljanske opere i organizator najavio je ovaj događaj kao umjetnički vrhunac Evropske prestonice i kulture i slovenačke operske produkcije uopšte.
Opera Crne maske predstavlja životno djelo kompozitora Marija Kogoja čiji libreto proističe iz istoimene drame ruskog pisca Leonida Andrejeva u prevodu Josipa Vidmara, i prikazuje unutrašnju borbu čovjeka.
Opera će postati dijelom repertoara mariborske i ljubljanske operske kuće.







0 Comments