U Brazilu rođena dvoglava beba

by | dec 21, 2011 | Svaštara | 0 comments

U Brazilu je rođena muška beba sa dvije identične glave, ali savršeno zdrava i svi vitalni organi funkcionišu normalno.

Dječačić je rođen carskim rezom u ponedjeljak u bolnici u Anažasu, na sjeveru Brazila.  Direktorka bolnice je izjavila za brazilski list O Povo da je anomalija otkrivena tek nekoliko minuta pred porođaj i da su se ljekari tada odlučili na carski rez kako ne bi doveli u opasnost život majke i bebe.

“Uspjeli smo da spasimo majku i bebu, što je bio naš cilj. Za nas je bilo veliko iznenađenje kada smo otkrili da je dijete savršeno zdravo”, kazala je ona.

Mlada majka, koja doji istovremeno obje glavice, s radošću je prihvatila bebu koja je svo vrijeme pored nje u sobi.

Ovo nije prvi ovakav slučaj u Brazilu. Početkom godine, jedna 27-godišnja žena iz brazilske države Paraiba rodila je dvoglavu bebu koja je umrla svega nekoliko sati po rođenju.

0 Comments

Submit a Comment