Kina ima 960.000 multimilionera

by | sep 3, 2011 | Novosti | 0 comments

Kina ima 960.000 multimilionera, što je za 9,7 posto više nego prošle godine, navodi se u Izvještaju o bogatstvu 2011. godine koji je objavila akademija Rupert Hughwert.

Multimilioneri u prosjeku imaju 39 godina. Prosječna starost milijardera je 43 godine i njih u Kini ima 60.000, što je za 9,1 posto više u odnosu na prošlu godinu.

U izvještaju se navodi da su multimilioneri uglavnom preduzetnici, vlasnici agencija nekretnina, investitori akcija i ”zlatni okovratnici”.

Peking je na prvom mjestu prema broju bogataša, a iza njega su Guangdžou i Šangaj, javlja Kineski međunarodni radio.

Zbog uticaja makrokontrole, zabilježen je trend pada na tržištu nekretnina. Ipak, ono će i dalje biti glavna orijentacija za investicije kineskih bogataša u naredne dvije godine. Takođe, tu su i papiri od vrijednosti, umjetnička djela, kao i kompanije koje još nisu kotirane.

U izvještaju je navedeno da kineski imućni ljudi imaju povjerenja u kinesku privredu i da smatraju da su plaćanje poreza i donacije najbolji način realizacije društvenih obaveza.

Njihova godišnja potrošnja iznosi oko pet posto njihove imovine. Putovanja, kupovina luksuzne robe, obrazovanje djece, zabava, kao i kolekcionarstvo nalaze se na vrhu liste njihove potrošnje.

Većina bogataša odlučila je da pošalje svoju djecu na školovanje u inostranstvo – SAD, Veliku Britaniju i Kanadu.

0 Comments

Submit a Comment