Josipović: Pravedno bi bilo da se Vučureviću sudi u Dubrovniku

by | apr 5, 2011 | Novosti | 0 comments

Predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović komentarisao je danas u Dubrovniku hapšenje Božidara Vučurevića, ratnog gradonačelnika Trebinja, kazavši da je politika pomirenja nešto što je najvažnije na ovim prostorima, a upravo ona uključuje i odgovornost za ratne zločine.

"Vučurević je osnovano sumnjiv da je sudjelovao u potpuno vojno nemotiviranom razaranju Dubrovnika, a to je ratni zločin i bilo bi pravedno da mu se sudi u Dubrovniku. Siguran sam da će imati pravedno suđenje bez obzira na predmet optužbe", kazao je Josipović.

Božidara Vučurevića uhapsila je juče srbijanska policija na prelazu Karakaj, na osnovu međunarodne potjernice koju je raspisala Hrvatska.

Vučurevića se prema optužnici u Hrvatskoj tereti za bombardovanje Dubrovnika početkom 90-tih godina.

0 Comments

Submit a Comment