Vlada Crne Gore očekuje da predsjednik Odbora direktora Kombinata aluminijuma Podgorica Vjačeslav Krilov organizuje Sjednicu odbora direktora već naredne nedjelje na kojoj će zakazati Skupštinu akcionara, saopštio je vladin Biro za odnose s javnošću.
Vlada će, kako je saopšteno, u međuvremenu donijeti odluku o imenovanju novog predstavnika u odboru direktora KAP. Napomenuto je da za sada ne postoje konkretni predlozi za to mjesto, upražnjeno nakon što je Radomir Mitrović podnio ostavku na tu funkciju.
Do izbora novog predstavnika, Mitrović će nastaviti da obavlja funkciju člana Odbora direktora do imenovanja novog, na prvoj Sjednici Skupštine akcionara, koja se može održati najranije u roku od mjesec dana od dana zakazivanja.
U saopštenju vladinog Biroa za odnose sa javnošću je navedeno da je Mitrović ostavku obrazložio neslaganjem sa menadžmentom oko redosljeda poteza koji se odnose na usvajanje pojedinih poslovnih dokumenta.







0 Comments