Ubicama Tatona 240 godina

by | jan 25, 2011 | Novosti | 0 comments

Napadači na francuskog državljanina u centru Beograda 2009. godine proglašeni su krivim i osuđeni su na ukupno 240 godina.

Organizatori Đorđe Prelić i Dejan Puzigaća su osuđeni na 35 odnosno 32 godine zatvora, a Ljubomir Marković i Ivan Grković su osuđeni na po 30 godina zatvora, javili su beogradski mediji.

Većina ostalih je dobila 12 ili 14 godina zatvora, a Vladimir Bošković, koji je optužen za pomaganje učiniocima, je dobio dvije godine zatvora uslovno.

Suđenje je trajalo sedam mjeseci i za to vreme saslušano je petnaestak svjedoka i izveden veliki broj dokaza.

Bris Taton je napadnut u centru Beograda 17. septembra 2009. godine, nakon čega je pao sa stepenica. Od posledica zadobijenih tog dana, on je dvanaest dana kasnije preminuo u bolnici.

0 Comments

Submit a Comment